Poslední aktualizace
  • 4. června 2019
Počet návštěvníků
  • 25 dnes
  • 481 za měsíc
  • 5050 od začátku roku

  • 188313 Celkem

Rekreační středisko


Rekreační středisko Menfis s desetiletou tradicí

Nabízíme pobyty pro rodiny, dětské tábory, sportovní i jiná soustředění, školy, srazy různých skupin lidí, cyklisty a turisty.
V malebné šumavské vesnici nedaleko Českého Krumlova a Lipna, v Hořicích na Šumavě, se nabízí nesčetné možnosti, jak využít čas strávený právě u nás.
K dispozici jsou dvě srubové ubytovny s kapacitou 24 míst a 49 míst v pokojích od dvou do šesti lůžek. Každá ubytovna má své sociální zařízení a terasy s posezením. Dále je v areálu k dispozici pět chatek rodinného typu se čtyřmi lůžky a možností přistýlky, pět chatek s pěti lůžky a tři chatky se šesti lůžky. Ubytovaní v chatkách mají k dispozici společná sociální zařízení a sprchy. Celková kapacita střediska je tedy 136 míst. Parkovat je možné přímo v areálu a to bezplatně.


Stravování je zajištěno kvalitními kuchaři se zkušenostmi nejen s dětským stravováním.


Sport a rekreace

K pohodě a bohatému vyžití hostů slouží bazén 10x19 metrů, dětský bazén, dvě volejbalová hřiště, jedno fotbalové hřiště, dva stoly pro ping-pong, velká trampolína, houpačky, kolotoč, dětský koutek se skluzavkou a pískovištěm, painballové hřiště, prostor pro petang.

Dva kamenné krby s vlastní pergolou, každý na jiném konci areálu. Přírodní ráz celého areálu je umocněn mnoha stromy, keři a květinami. V restauraci s terasou podáváme alkoholické i nealkoholické nápoje dokud zákazníci konzumují, k dispozici jsou šipky a stolní fotbal.
Parkování pro hosty je bezplatné přímo v areálu.


Hořice na Šumavě

Přímo v obci najdete muzeum rádií a pašijových her, v létě probíhá "hořické kulturní léto", (tzn. herecké a hudební představení v amfiteátru). Městečko s 800-sty obyvateli nabízí vše co na rekreaci potřebujete.


Když prší ale i když neprší…

Můžete si dát něco dobrého k pití a k zakousnutí v baru s krbem a zastřešenou terasou, zahrát si stolní fotbálek, šipky nebo stolní hry a karty, které jsou zde k zapůjčení. Nebo je libo jen tak posedět v jídelně, kde se dají hrát hry, zpívat, malovat a vymýšlet spousta dalších aktivit?

Pokud Vám nevadí malá procházka po Hořicích, můžete po předchozí domluvě a za malý poplatek využít hořickou sportovní halu, navštívit místní muzeum rádií a pašijových her, nebo navštívit některou místní hospůdku.